•  

   

  20-21 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan DEÜ İLİTAM Bütünleme Sınavları için Sınav Giriş Belgenize "http://sinav.deuzem.deu.edu.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.  Sisteme yeni giriş yapacak öğrenciler yanda belirtildiği şekilde sisteme giriş yapabilirler.

  ( Not: Sağ taraftaki örnekte belirtilen şifre, sadece 2017 girişli öğrenciler için geçerlidir. Lütfen ilk girişte şifrenizi değiştirin ve bilgilerinizi güncelleyiniz.)  

   


  Vize sınavlarınızda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta aşağıda yer almaktadır. (Sadece online yapılan vize sınavları için geçerlidir.)

  1. Sınav sonunda   Notlandırmak Üzere Gönder Butonuna bastıktan sonra  Devam Et butonuna basmayı unutmayınız.

  2. Sınavlarda internet tarayıcısı olarak GÜNCEL Google Chrome veya Mozilla Firefox kullanmanız hızlı işlem yapmanıza yardımcı olacaktır.

  3. Sınavlarınıza Mobil cihazlardan değil kablolu internet bağlantısı olan bir PC üzerinden giriniz.

  4. Eğer sınavlarınız Dosya Yükleme Şeklinde ise dosyayı Choose File sekmesi ile seçtikten sonra  Yükle butonuna basıp  İleri butonuna tıklamanız yeterlidir. Kaydet butonuna basmanız ekstra bir yük doğuracağı için gerek yoktur.

  (Çoktan seçmeli sınavlar için de kaydet demeden direk ileri butonuna basabilirsiniz.)

  5. Sınav esnasında başka bir internet adresinin özellikle de oys.deu.edu.tr adresinin başka bir internet tarayıcısında veya başka bir sekmede olmamasına özen gösterin. Sınav ekranınızın tarayıcınızda farklı bir sekmede veya farklı bir bilgisayarda açık olması halinde sistem kopya teşebbüsü şüphesi ile hata ekranına düşürecektir.

  6. Sınav esnasında bağlantı problemi yaşarsanız sistemden çıkış yapıp tekrar giriş yapınız. Probleminizin devam etmesi halinde Tarayıcınızı kapatıp tekrar açınız.

  Yaşadığınız problemler hakkında bilgilendirmek için info@deuzem.deu.edu.tr adresi üzerinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

   

  Değerli Öğrenciler,

  2017-2018 Akademik Dönemi 18 Eylül 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır. Programınızın bağlı olduğu Fakülte/Yüksekokul/Enstitü Öğrenci İşleri tarafından ders kayıt bilgilerinin DEUZEM'e iletilmesinden sonra derslerinize atanma işlemleri gerçekleştirilecektir. Buna bağlı olarak derslerinizin aktif hale gelme sürecinde ilk haftalarda aksaklıklar yaşanabilir. Derslere atanma işlemleri tamamlandıktan sonra öğrencilerimize eposta veya SMS yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. DEBİS üzerindeki cep telefonu ve eposta bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz.

  Tüm öğrencilerimize yeni akademik dönemde başarılar dileriz.


  Yeni DE-ÖYS ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.deuzem.deu.edu.tr sayfasındaki Kılavuzları inceleyiniz.


  Değerli Öğrenciler,

  DEUZEM’e iletilen bilgiler doğrultusunda kullanıcı bilgileriniz, derslerinizle eşleştirilmiştir.  DE-ÖYS'yi dönem boyunca dersleri takip etmek, varsa canlı ders ortamına katılmak, ders kaynaklarına ulaşmak ve programla ilgili duyurulardan haberdar olmak için kullanmanız gerekmektedir.

  DE-ÖYS kullanımına ilişkin videolu anlatım ve hızlı başlama kılavuzlarına ulaşmak için deuzem.deu.edu.tr adresindeki KILAVUZLAR videolarını inceleyebilirsiniz.

  Sistemi Mozilla Firefox kullanarak açmanız hızlı ve eksiksiz işlem yapmanıza yardımcı olacaktır.

  Sisteme sorunsuz şekilde giriş yapabilmeniz için DEBİS şifreniz 8 karakterden oluşmalıdır. (UYARI: Şifrenizde İ, ı, ş, ç, ö, ü ve boşluk kararkterlerini kullanmayınız.)

  Öğrencilerimizin, DE-ÖYS sistemine ilk giriş yapmadan önce mutlaka bir kere DEBİS sayfası (http://debis.deu.edu.tr) üzerinden giriş yapıp hesaplarını aktifleştirmeleri gerekmektedir.

  Aşağıda DE-ÖYS içerisinde dersinizle ilgili olarak kullanılan bazı araçlar hakkında kısa bir bilgilendirme yapılmıştır:

  • Ders İzlencesi aracını tıklayarak ders ile ilgili her türlü detay bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Dersler (Öğrenme İçerikleri), SCORM Oynatıcı ve Medya Galeri araçlarını tıklayarak her hafta işlenecek ders konularını ve ders videolarını görmeniz mümkündür.
  • Kaynaklar aracını tıklayarak ders materyallerini görme ve kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Ödevler aracını takip ederek, öğretim üyelerinin verdikleri ödevleri görebilir ve sistem üzerinden teslimleri yapabilirsiniz.
  • Kısa Sınav ve Testler aracı üzerinden sınavlarınıza girebilirsiniz.
  • Ders ile ilgili her türlü soru, öneri ve görüşlerinizi herkesle paylaşmak isterseniz Sohbet Odası aracını tıklayınız. Belirli kişilerle mesajlaşmak isterseniz Mesajlar aracını kullanabilirsiniz.

  Teknik problemler için mesai saatleri (09:00-12:30 ile 13:30-17:30) dahilinde 0 (232) 301 0 777 numaralı telefondan veya  info@deuzem.deu.edu.tr  e-posta adresinden yardım alabilirsiniz.

  NOT: DEBİS HESABINIZDAKİ EPOSTA ADRESLERİNİZİ GÜNCEL OLMASINA DİKKAT EDİNİZ.


  Değerli Öğretim Üyeleri,

  DE-ÖYS üzerinden derslerinze DEBİS kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

  Kullanıcı Adı: isim.soyad@deu.edu.tr

  Şifre: DEBİS Şifresi


  2016-2017 döneminde kullanılan DE-ÖYS sistemine sadece Öğretim Üyeleri http://oys1617.deu.edu.tr  sayfası üzerinden aynı kullanıcı hesaplarıyla ulaşabilirler.


  For Foreign Students,

  User Name: Student Number

  Password : Student Number

  For help, you can use Yardım tool which  is on the left column.

  For your questions, you can contact with us from email address info@deuzem.deu.edu.tr